Zamknij

Trzech mężczyzn kąpało się w jeziorze. 25-latek już nie wypłynął

Redakcja
03.06.2018 09:31
Czarnogłowy
fot. You Tube

Tragedią zakończyła się wyprawa trzech mężczyzn nad jezioro. Tylko dwóch z nich bowiem dopłynęło do brzegu.

O sprawie jako pierwsze poinformowały lokalne media. Trzech znajomych postanowiło wczesnym sobotnim wieczorem wykąpać się w jeziorze Czarnogłowy (woj. zachodniopomorskie). Z wyprawy wróciło jednak tylko dwóch z nich.

Natychmiast wszczęto więc poszukiwania zaginionego 25-latka, w które zaangażowali się strażacy, nurkowie oraz ratownicy WOPR. W sobotę ok. 22 wyłowiono jego ciało.

MSWiA ostrzega

Według policyjnych danych, w samym maju utonęły aż 62 osoby, a najtragiczniejszy wkład w tę statystykę miał ostatni dzień miesiąca. Tylko 31 maja zginęło bowiem aż 10 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje więc o rozwagę i ostrożność podczas kąpieli w naturalnych zbiornikach wodnych.

Zobacz także

"Osoby odpoczywające nad wodą wielokrotnie przeceniają swoje umiejętności, ale także nie mają dostatecznej wiedzy o możliwych zagrożeniach i bagatelizują je. Przyczyny tragedii to także brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura oraz niestety kąpiel po spożyciu alkoholu. Dlatego ważne jest, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Przede wszystkim pamiętajmy o najmłodszych - dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką osób dorosłych" - czytamy w komunikacie na stronie resortu.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/Radio Szczecin/Gazeta.pl/mswia.gov.pl/MP