Zamknij

Zwłoki dwóch mężczyzn wyłowione z jeziora. Możliwe, że poszukiwanych od tygodnia

26.05.2020 14:42
Zwłoki w jeziorze
fot. Damian Klamka/East News

Ciała dwóch mężczyzn odnaleziono na Jeziorze Nowowarpieńskim (woj. zachodniopomorskie) - poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach. To najprawdopodobniej mężczyźni, których służby poszukiwały od ponad tygodnia.

W poszukiwaniach na Jeziorze Nowowarpieńskim i w okolicach Nowego Warpna brali udział m.in. policjanci, ratownicy szczecińskiego WOPR w łodzi z sonarem, SAR, funkcjonariusze straży granicznej i strażacy.

Strażacy odnaleźli ciała dwóch mężczyzn nieopodal jednego z brzegów na terenie Jeziora Nowowarpieńskiego. Jest wielce prawdopodobne, że to poszukiwani mężczyźni

- powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową we oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka. Dodała, że ciała zostały zabezpieczone przez prokuraturę.

Zobacz także

Służby przez ponad tydzień poszukiwały dwóch mężczyzn, którzy 17 maja wieczorem pożyczyli od znajomego łódkę. Jej właściciel zgłosił policjantom, że jego znajomi pożyczyli łódkę, aby przepłynąć do pobliskiego sklepu.

Zobacz także

Według informacji funkcjonariuszy dotarli tam, ale później nie zwrócili łodzi i nie pojawili się u jej właściciela. Łódkę znaleziono podtopioną przy brzegu.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP