Zamknij

Śmiertelne potrącenie pieszego we mgle. "Był ubrany w kamizelkę odblaskową"

14.12.2020 14:54
Wypadek
fot. Lubelska Policja

Śmiertelne potrącenie pieszego we mgle w miejscowości Zadole. Mężczyzna zginął pod kołami samochodu, mimo że miał na sobie kamizelkę odblaskową.

Do wypadku w miejscowości Zadole doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. O śmiertelnym potrąceniu pieszego poinformowała policję 44-letnia kobieta, która kierowała samochodem audi.

– Pomimo że 59-latek był ubrany w kamizelkę odblaskową, kierująca jadąc przez zamglone okolice, nie zdołała wyhamować. Pieszy poniósł śmierć – poinformowała w komunikacie aspirant sztabowy Edyta Żur z komendy policji w Opolu Lubelskim.

Zadole. Śmiertelne potrącenie pieszego we mgle

Według relacji 44-letniej kobiety, która prowadziła samochód, pieszy miał iść środkiem jezdni. Kierująca audi była trzeźwa. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady z udziałem m.in. biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Za nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba ponosi śmierć grozi kara do 8 lat więzienia. 

Zobacz także

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i uwagę, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy często pada marznący deszcz i występują mgły. "Tylko zachowanie szczególnej uwagi oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze może ustrzec nas przed tragicznymi skutkami zdarzeń drogowych" – wzywa policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

C