Zamknij

Zaginionego Michała Rosiaka nagrała kamera [NOWE FAKTY]

Redakcja
23.01.2019 18:34
Zaginionego Michała Rosiaka nagrała kamera [NOWE FAKTY]
fot. Facebook

Policja wciąż poszukuje zaginionego, 19-letniego studentka Politechniki Poznańskiej Michała Rosiaka. Jak wskazują najnowsze ustalenia funkcjonariuszy, 19-latek z Turku został nagrany przez kamerę autobusu miejskiego! O nowych poszlakach policji napisała w środę poznańska Gazeta Wyborcza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Młodego mężczyznę, który zaginął, uchwyciła kamera autobusu miejskiego linii 248. Stało się to w nocy, z czwartku na piątek. Jak widać nagraniu, siedział wtedy na przystanku. Podczas kolejnego kursu autobusu, 19-latek zniknął z pola widzenia monitoringu.

Siedział na przystanku

Ostatni ślad po studencie urwał się w okolicy poznańskiej przepompowni Aquanetu, którą 19-latek mijał. Miało to miejsce w pobliżu wiaduktu kolejowego, znajdującego się około 100 metrów od przystanku autobusowego. Później jednak policjanci wpadli na trop dzięki nagraniom kamery z autobusu.

Zobacz także

19-latka widać na nagraniu dokładnie o godzinie 1.36, kiedy autobus wjechał w zatoczkę przy postoju. Student wówczas siedział na przystanku. W tym miejscu później znaleziono jego telefon. Autobus zatrzymał się i po chwili odjechał, ale Michał Rosiak nie wsiadł do niego. Jest to o tyle zastanawiające, że był to ostatni nocny kurs linii, którą można przemieszczać się w tym rejonie. Na przystanku nie było wówczas żadnych innych ludzi, również nikt nie wysiadł z pojazdu – podaje poznańska Wyborcza.

Autobus pojawił się na tym samym przystanku dopiero po półtorej godziny. Nikogo jednak tam już nie było.

Niejasności w poszukiwaniach

 Jak podkreślał w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, do ustalenia jest jedna kluczowa kwestia.

Zobacz także

- (…) Kluczowe jest ustalenie, co działo się z Michałem Rosiakiem między godz. 1.36 a 3.06, w którym kierunku poszedł  - zaznaczył. Okolica poznańskiej Cytadeli jest sprawdzana przez służby. Policjanci dziś po raz kolejny przeszukiwali ten obszar. Jak mówił Gazecie Wyborczej Borowiak, działania policjantów „koncentrują się też na pobliskiej Cytadeli”.

- To bardzo rozległy teren. Nie wykluczamy, że Michał mógł tam pójść – wyjaśniał dziennikarzom.

Nadal niewyjaśnioną kwestią jest to, dlaczego student kierował się w stronę Garbar. 19-latek mieszkał na Ratajach, które położone są w zupełnie przeciwległym kierunku.

Zaginął 19-latek z Turku. Policja apeluje o pomoc!

19-letni Michał rosiak pochodzi z Turku, ale obecnie mieszka w stolicy Wielkopolski. Jest studentem Politechniki Poznańskiej. Ostatni raz był widziany w nocy z czwartku na piątek.

Michał bawił się w czwartkowy wieczór w klubie Euphoria w Poznaniu. Jego przyjaciele informowali, że 19-latek zaginął około 1:00 w nocy.

Zobacz także

Jak podaje wielkopolska policja, chłopak wracał ze Starego Rynku w Poznaniu do domu na Nowym Mieście. Do tej pory tam nie dotarł. Nie ma z nim kontaktu.

Michał jest szczupły i wysoki, ma 188 cm wzrostu. W chwili zaginięcia był ubrany w czarną polówkę, czarne spodnie i długą czarną kurtkę z białym napisem "New Balance”.

Osoby, które mogą pomóc w poszukiwaniu Michała proszone są o kontakt z policją pod numerami telefonów 61 841 23 11 lub 112.

RadioZET/poznan.wyborcza.pl/RadioZET/JZ