Zamknij

Zaginęła 80-latka. Wyszła do lasu na grzyby

Redakcja
19.11.2018 10:12
Zaginęła 80-latka. Wyszła do lasu na grzyby
fot. Policja

Od czwartku trwają poszukiwania 80-latki ze wsi Wielisławice (Lubuskie). Starsza kobieta wyszła tego dnia do lasu na grzyby i od tego czasu nie wróciła do domu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poszukiwaną jest 80-letnia Stanisława Blat mieszkająca w miejscowości Wielisławice. Na grzyby wyszła w czwartek około południa, prawdopodobnie do pobliskiego lasu. W chwili wyjścia z domu była ubrana w ciemną bluzę i spodnie, a na głowie miała opaskę. Kobieta zabrała ze sobą białe wiadro, porusza się o lasce.

Zaginęła Stanisława Blat

– W pierwszych dniach poszukiwań brało w nich udział kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz służby leśne i mieszkańcy miejscowości, z której pochodziła kobieta. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano wiele osób oraz m.in. policyjny helikopter, drony i psy ratownicze – powiedział Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

162-137313
fot. Policja

Po informacji o zaginięciu „przeczesano” okoliczne lasy i pola, sprawdzono zabudowania. W działaniach wykorzystano policyjny śmigłowiec, drony z kamerami termowizyjnymi oraz specjalnie wyszkolone psy ratownicze. Kobiety jednak nie udało się odnaleźć.

Zobacz także

Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę o możliwym miejscu przebywania 80-latki, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich, najbliższą jednostką policji lub pod nr alarmowy 112.

RadioZET.pl/PAP/DG