Zamknij

Zaginiona Anita K. z Bytomia nie żyje. Jej ciało znaleziono w szafie [NOWE FAKTY]

Redakcja
06.02.2019 09:58
Zaginiona Anita K. z Bytomia nie żyje. Jej ciało znaleziono w szafie [NOWE FAKTY]
fot. Materiały policyjne

Nie żyje Anita K. z Bytomia. Ciało kobiety odnaleziono w jednym z mieszkań w Chorzowie. 31-latka zaginęła 12 stycznia. Tego dnia miała z matką jechać do swoich dzieci – podaje TVN24.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Anita z Bytomia zaginęła 12 stycznia. Tego dnia miała być u rodziców i jechać z mamą do swoich dzieci, które zostały umieszczone w domu dziecka. 31-latce ograniczono prawa rodzicielskie do trójki dzieci z powodu nadużywania alkoholu. Kobieta starała się walczyć z nałogiem. Zaczęła pracować, planowała remont mieszkania – czytamy na portalu TVN24.

W sobotę do siostry Anity K. zadzwoniła córka kobiety. „Pytała z płaczem, czemu mama nie przyjechała. Skontaktowałam się z rodzicami. Od 10 nie odbierała od nich telefonu” – wspomina siostra. 

Nie żyje poszukiwana Anita K. z Bytomia 

Jak informował „Dziennik Zachodni”, w środę, 31 stycznia policjanci odnaleźli ciało Anity w jednym z mieszkań w Chorzowie. Kobieta nie miała żadnego tytułu prawnego do tego lokalu. Dziennikarze TVN24 ustalili, że ciało zaginionej Anity znajdowało się w szafie. 

– Policja zna personalia właściciela mieszkania i poszukuje osoby, która je wynajmowała, by wykonać z nią czynności procesowe. W tym zakresie nie mogę ujawniać żadnych okoliczności więcej – mówi Katarzyna Małecka-Kowalczyk, prokurator rejonowy w Chorzowie. 

Zobacz także

W poniedziałek, 4 lutego odbyła się sekcja zwłok kobiety. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 31-latka została zamordowana. Prokuratura oczekuje na wyniki badań histopatologicznych i toksykologicznych.

RadioZET.pl/TVN24/DG