Zamknij

Ciało 4-latka wyłowione ze zbiornika wodnego. Szukano go od kilku godzin

02.06.2020 18:58
Policja
fot. Damian Klamka/East News

Ciało 4-letniego Marka znaleziono w miejscowości Burzec w powiecie łukowskim (woj. lubelskie). Chłopiec wyszedł we wtorek przed południem z domu. Jego poszukiwania trwały kilka godzin.

Policjanci z łukowskiej komendy przez kilka godzin poszukiwali 4-letniego Marka Rybaka. Chłopczyk przed godziną 12.00 wyszedł domu w Burcu. "Z ustaleń policji wynika, że 4-latek przed godziną 12.00 wyszedł przez otwartą bramę z terenu swej posesji i poszedł w nieustalonym kierunku" - informowali funkcjonariusze z komendy w Łukowie.

Jak podała "Wyborcza", bliscy chłopca zauważyli, że nie ma go koło domu około południa. Marcin Jóźwik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łukowie przekazał, że najpierw rodzina zaczęła szukać chłopca na własną rękę, a po kilkudziesięciu minutach skontaktowała się z policją.

Zobacz także

Czteroletni Marek Rybak zaginął sprzed domu

Okolicę domu chłopca (Burzec, gmina Wojcieszków, woj. lubelskie) przeczesywało kilkudziesięciu policjantów z Lublina, strażacy oraz pracownicy nadleśnictwa. Mundurowych wspierali przewodnicy z psami. W poszukiwaniach czterolatka wykorzystywany był również policyjny dron. Niestety, poszukiwania 4-latka zakończyły się tragicznie.

"Ciało chłopca zostało wyłowione przez płetwonurków ze zbiornika wodnego w miejscowości Burzec" - podała na portalu społecznościowym Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Jak ustalili policjanci, 4-latek przed południem wyszedł przez otwartą bramę z terenu posesji rodziny i poszedł w nieustalonym kierunku. Chłopiec był poszukiwany przez kilka godzin. W poszukiwaniach uczestniczyli m.in przewodnicy z psami tropiącymi, jednostki straży pożarnej, pracownicy nadleśnictwa.

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Łuków/"Gazeta Wyborcza"/PAP/Facebook