Zaginiony pies odnalazł się... wraz z narkotykami

Redakcja
05.12.2017 12:58
Zaginiony pies odnalazł się... wraz z narkotykami
fot. Policja

Pewien młody pyskowiczanin przywłaszczył sobie psa, który kilka dni wcześniej zaginął w Zbrosławicach – tak wynikało z zawiadomienia złożonego w pyskowickim komisariacie przez mieszkańca powiatu tarnogórskiego.

Mężczyzna poszukiwał swego pupila na własną rękę, a gdy dotarł do znalazcy, ten nie chciał mu psa zwrócić. Policjanci pojechali wyjaśnić sprawę, a przy okazji natrafili na czterech młodych ludzi i podejrzany pakunek...

W poniedziałek w Komisariacie Policji w Pyskowicach przyjęto zawiadomienie o przywłaszczeniu amstaffa. Zgłaszający przedstawił dowody potwierdzające, że jest właścicielem wartego 1500 zł psa. Wskazał też okoliczności i osobę, która miała sobie zwierzę przywłaszczyć oraz, co istotne, mimo nalegań właściciela nie chciała go zwrócić.

Policjanci pojechali pod wskazany adres. W lokalu zajmowanym przez 17-latka zastali jeszcze trzech rówieśników sprawcy. Odnaleźli „przedmiot” przestępstwa, czyli zwierzę, które wróciło do właściciela. Prócz tego, na stole, jeden z funkcjonariuszy spostrzegł wagę oraz akcesoria używane przez handlarzy marihuany. Leżał tam też worek z suszem. Stróże prawa zapytali, do kogo należy „towar”, ale żaden z mężczyzn nie chciał się do niego przyznać. Policjantom nie pozostało nic innego, jak zatrzymać czterech nastolatków do wyjaśnienia. We wtorek będą przesłuchiwani i konfrontowani na okoliczność ujawnionych narkotyków.

Pyskowiccy śledczy przeprowadzą postępowanie dotyczące wątku narkotykowego oraz podejrzenia przestępstwa przywłaszczenia amstaffa. 

RadioZET.pl/policja/maal