Zamknij

Pięć sklepów Biedronki będzie pracować w niedziele. Znamy lokalizacje

Redakcja
09.03.2018 16:43
Zakaz handlu w niedziele, Biedronka
fot. Biedronka

Pierwsza niedziela z zakazem handlu już 11 marca. Jak ustalił portal Money.pl, pięć sklepów Biedronki będzie otwartych w niedzielę pomimo wprowadzenia nowych przepisów. Jeronimo Martins - właściciel sieci sklepów Biedronka potwierdza, że sklepy zlokalizowane na dworcach będą działać normalnie. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Popierasz ustawę o zakazie handlu w niedziele?

Liczba głosów:

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe — pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu — ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo — ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Zakaz handlu w niedziele. Biedronka na dworcu

We wtorek wiceszefowa Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy powiedziała, że zakaz handlu w niedziele nie obejmie sklepów Biedronka zlokalizowanych na dworcach. Okazuje się, że z liberalnego stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy skorzysta popularna sieć dyskontów. 

"W najbliższą niedzielę, 11.03, sklepy sieci Biedronka zlokalizowane na dworcach będą otwarte" - pisze w mailu do Money.pl Arkadiusz Mierzwa, szef biura prasowego Jeronimo Martins Polska. "W liczącej 2823 sklepów sieci Biedronka takich placówek mamy zaledwie kilka" - dodaje.

Które sklepy Biedronka będą czynne w niedziele? Chodzi o pięć sklepów: dwa w stolicy - na dworcach Warszawa Centralna i Wschodnia - oraz po jednym w Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu.

Zakaz handlu. LIDL zmienia godziny otwarcia sklepów

Ustawa zawiera cały katalog wyłączeń spod zakazu handlu.

Zakaz handlu w niedziele. Gdzie zrobić zakupy? 

W niedziele dozwolony jest handel m.in. w sklepach, w których przeważa działalność gastronomiczna, w piekarniach i cukierniach (w których przeważająca działalność polega na handlu wyrobami piekarniczymi i cukierniczymi), na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z pamiątkami, w aptekach, placówkach pocztowych, w sklepach, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi czy kuponami gier.

Wyłączone spod zakazu są placówki, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.

RadioZET.pl/PAP,Money.pl/DG