Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Wyborcza": Jak Polacy spędzili pierwszą niedzielę wolną od handlu [DANE]

13.03.2018 09:35

Ostania niedziela była pierwszą wolną od handlu. Jak ten czas spędzili Polacy? Sprawdziła to firma Selectiv na zlecenie "Gazety Wyborczej" .

"Wyborcza": Jak Polacy spędzili pierwszą niedzielę wolną od handlu [DANE] fot. Shutterstock

Z danych zebranych przez firmę Selectiv na zlecenie "Gazety Wyborczej" wynika, że w pierwszą niedzielę wolną od handlu wiele osób wyszło na spacer, a mniej wybrało się do kościołów. 

Próba badawcza wynosiła ponad 511 tys. osób. Dane pochodziły z telefonów komórkowych osób, które w ciągu ostatniego roku przynajmniej raz zrobiły zakupy w galeriach handlowych lub dyskontach. Godzimy się na przesłanie informacji, akceptując regulaminy stron internetowych i aplikacji.  

Ograniczenie handlu w niedziele

Zebrane dane dotyczą zachowań Polaków w pierwszą niedzielę wolną od handlu. Wynika z nich, że liczba osób w parkach była o 421 proc. wyższa niż w inne niedziele. Jednocześnie znacząco wzrósł ruch na stacjach benzynowych - o 302 proc. O 21 proc. spadła natomiast liczba wiernych w kościołach. 

Reasumując: 41 proc. badanych wybrało się w ostatnią niedzielę do parków, lasów, na place zabaw. 7 proc. oglądało filmy w serwisach VOD, a trzy procent osób dokonało zakupów w internecie.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/KM

Oceń