Całkowity zakaz handlu we wszystkie niedziele. Solidarność: Nie wycofamy się

Redakcja
01.10.2017 22:28
Całkowity zakaz handlu we wszystkie niedziele. Solidarność: Nie wycofamy się
fot. Pixabay

Widocznie jakieś lobby sprzyjające zachodnim koncernom (...), które w Polsce od lat się panoszą, wywiera wpływ na klub PiS - mówi o zakazu handlu w co drugą niedzielę Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

"To żadne rozwiązanie" - mówi o zakazie handlu w druga i czwartą niedzielę miesiąca Tadeusz Majchrowicz. Jak przypomina, stanowisko Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "S" wyraźnie mówi, że "w projekcie obywatelskim ustawy jest mowa o całkowitym zakazie handlu we wszystkie niedziele". "I z tego się nie wycofujemy" - podkreśla w rozmowie z "ND".

"W tej sytuacji jest dla nas niezrozumiałe to, co mówi - jeszcze do niedawna przewodniczący NSZZ Solidarność, obecnie poseł PiS - Janusz Śniadek, który próbuje szukać jakiegoś kompromisu (...). Widać wyraźnie, że kombinują, a my jako związek zawodowy nie zgadzamy się z takim stawianiem sprawy" - mówi Majchrowicz.

Zobacz także

"Odnoszę wrażenie, że skoro trwa poszukiwanie jakiegoś wytrychu czy złotego środka, to widocznie jakieś lobby sprzyjające zachodnim koncernom czy sieciom sklepów wielkopowierzchniowych, które w Polsce od lat się panoszą, wywiera wpływ na klub PiS. Ale my się z tym nie zgadzamy" - mówi w rozmowie z gazetą wiceprzewodniczący "S".

RadioZET.pl/PAP/DG