Zamknij

Polacy mają dość zakazu handlu w niedziele? Nowy sondaż to zła wiadomość dla PiS

Redakcja
20.02.2019 07:53
Polacy mają dość zakazu handlu w niedziele? Nowy sondaż to zła wiadomość dla PiS
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Tylko 19 proc. Polaków uważa zamykanie sklepów we wszystkie niedziele za najlepsze rozwiązanie – wynika z sondażu ABC Rynek i Opinia, do którego dotarła „Rzeczpospolita”.

W marcu minie rok od wprowadzenia ograniczeń handlu w niedziele. Ale zakaz – jak pisze we wtorek „Rzeczpospolita” – staje się dla rządu bólem głowy. Dlaczego?

– Polacy nie chcą, by szala przechyliła się w kierunku dalszego ograniczania handlu, a ograniczenie do dwóch handlowych niedziel w miesiącu wydaje się optymalne – mówi Adam Czarnecki, wiceprezes ARC Rynek i Opinia.

Faktycznie zgodnie z badaniami aż 36 proc. badanych nie chce żadnych ograniczeń w handlu i uważa, że sklepy powinny być otwarte we wszystkie dni tygodnia. Z kolei co piąty popiera opcję z dwiema niedzielami handlowymi w miesiącu, która obowiązywała jeszcze w 2018 roku. Teraz handlowa jest tylko jedna niedziela w miesiącu, a w przyszłym roku nie będzie ich już wcale.

Zagłosuj

Czy jesteś za przywróceniem handlu we wszystkie niedziele?

Liczba głosów:

Według nieoficjalnych informacji „Rz” Ministerstwo Rodziny, Pracy i Opieki Społecznej wystąpiło do wielu firm i organizacji o dane pokazujące wpływ zakazu handlu na rynek. Sam resort jednak twierdzi, że takich danych nie zbiera.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/MK