Zamknij

Wójt ma pomysł na zakaz handlu. Mieszkańcy są zachwyceni!

Redakcja
10.03.2018 16:41
Wójt ma pomysł na zakaz handlu. Mieszkańcy są zachwyceni!
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Obowiązujący od 1 marca zakaz handlu w niedziele oznacza dla wielu osób zmianę stylu życia. Wójt Bochni postanowił pomóc rodzinom i znalazł rozwiązanie na niedziele bez handlu. - Zapraszam na krytą pływalnię w Proszówkach. We wszystkie niedziele wolne od handlu wstęp dla dzieci z rodzicami tylko 1 zł od osoby. Bez względu na liczbę godzin - ogłosił Marek Bzdek.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zakaz handlu w niedziele wywołał wśród sporej części społeczeństwa mieszane uczucia. Przed pierwszą niedzielą, w którą będzie obowiązywał zakaz handlu, ruch w wielu sklepach i centrach handlowych w sobotę był duży.

Zobacz także

Tymczasem pomysł wójta Bochni wywołała w lokalnej społeczności pozytywne emocje. Pod oświadczeniem włodarza miasta pojawiło się wiele przychylnych komentarzy. Warto zauważyć, że cena normalnego biletu na basen w Proszówkach wynosi 8,50 zł. Niedzielna promocja w ujęciu rocznym będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

- Zakaz handlu w niedziele to świetna alternatywa na aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną. Do galerii już nie pójdziemy, ale na pływalnie już tak - skomentował na łamach ''Wirtualnej Polski'' Mariusz Zając, radny z Bochni.

Zakaz handlu w niedziele. Kiedy nie zrobimy zakupów? Oto KALENDARZ NIEDZIEL BEZ HANDLU

Ustawa ograniczająca handel w niedziele weszła w życie 1 marca br. Zakłada ona, że w tym roku, w każdym miesiącu, będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku.

RadioZET.pl/PAP,wp.pl/DG