Zamknij

Boniek o zakazie handlu. Mocne słowa prezesa PZPN

Redakcja
18.03.2018 18:19
Zbigniew Boniek
fot. Pawel Wisniewski/ East News

Zakaz handlu w niedziele wzbudza mieszane uczucia wśród Polaków. Nowe przepisy nie podobają się także... prezesowi PZPN. ''Ten myk ze sklepami to kompletny idiotyzm!'' - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

''Ok, to dzisiaj jadę na budyniu, a przed C+ dobra jajecznica! PS. Brawa za mafie paliwową, za VAT, ale ten myk ze sklepami to kompletny idiotyzm!'' - napisał prezes PZPN. 

Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Jeden z dziennikarzy napisał, że świat nie kończy się w hipermarkecie i zakupy można zrobić w małym sklepiku osiedlowym. Boniek odpowiedział w swoim uszczypliwym stylu. ''Dziękuje za podpowiedz.Wiem doskonale co i jak mam robić,co nie zmienia faktu że ustawa durna'' - stwierdził na Twitterze. 

Zakaz handlu w niedziele

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie 1 marca br. Zakłada ona, że w tym roku, w każdym miesiącu, będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku.

Zobacz także

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł., a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Kiedy nie zrobimy zakupów? Oto KALENDARZ NIEDZIEL BEZ HANDLU

RadioZET.pl/PAP/Twitter/DG