Zamknij

Zakaz handlu, a żona posła PiS z ekspedientką w sklepie. Tłumaczy, że to... awaria!

Redakcja
18.03.2018 13:15
Sklep monopolowy
fot. Google Maps

Żona posła Wojciecha Kossakowskiego z PiS prowadzi w Ełku sklep monopolowy. Jak donosi portal Wirtualna Polska, placówka była czynna mimo zakazu handlu, a za ladą stała inna ekspedientka. Właścicielka sklepu ''Promil'' tłumaczy, że to wynik awarii. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dziennikarka Wirtualnej Polski udała się do Ełku, gdzie właścicielką jednego ze sklepów monopolowych jest żona posła Prawa i Sprawiedliwości Wojciecha Kossakowskiego. Tuż po godzinie 8 rano w niedziele 18 marca - dzień objęty zakazem handlu, udało jej się kupić piwo i sok. Jako dowód załącza zdjęcie paragonu. 

W sklepie ''Promil'' oprócz właścicielki była również ekspedientka. To może oznaczać, że doszło do złamania nowych przepisów o zakazie handlu. WP skontaktowała się z Luizą Kossakowską, która przekonywała, że sklep otwarty był tylko na chwilę, gdyż była awaria.

Zobacz także

- Była awaria. Przyszedł akurat stały klient, to mu sprzedałam. Pięć minut to trwało. Może 15 minut to trwało, ale jest zamknięte. Nie otwieram, tydzień temu też było zamknięte. Nie będę otwierać w niedzielę - tłumaczyła żona posła PiS.

Co ciekawe, poseł Kossakowski był zagorzałym zwolennikiem wprowadzenia ustawy o zakazie handlu. - Propozycja wprowadzenia zakazu lub ograniczenia handlu w niedziele zawsze wzbudza ogromne emocje. Należy skupić się na aspekcie z jednej strony społecznym, z drugiej zaś ekonomicznym. Jednak pamiętajmy, że zakaz lub ograniczenie handlu przede wszystkim wpłynie korzystnie na życie rodzinne, bo czas spędzony z rodziną nie powinien być luksusem, a prawem każdego z nas - mówił w rozmowie z "Rozmaitościami Ełckimi".

Zakaz handlu w niedziele

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie 1 marca br. Zakłada ona, że w tym roku, w każdym miesiącu, będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku.

Kiedy nie zrobimy zakupów? Oto KALENDARZ NIEDZIEL BEZ HANDLU

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł., a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

RadioZET.pl/WP.PL/DG