Zamknij

Związkowcy w LOT nie mogą strajkować. Kolejny zakaz sądu

Redakcja
25.09.2018 14:09
rzecznik LOT Adrian Kubicki
fot. PAP/Jacek Turczyk

Sąd Okręgowy w Warszawie ponownie zakazał przeprowadzenia strajku w PLL LOT – poinformował we wtorek rzecznik spółki Adrian Kubicki.

Wniosek o zabezpieczenia powództwa został przez LOT złożony do sądu 18 września. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał stosowne zabezpieczenie w piątek, 21 września, opublikowane zostało w nocy z poniedziałku na wtorek – wyjaśnił przedstawiciel spółki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak dodał Kubicki, decyzja sądu oznacza, że związki zawodowe w LOT, które prowadzą spór z przewoźnikiem, nie będą mogły przeprowadzić strajku do czasu zakończenia postępowania ws. niekaralności przeprowadzenia takiej akcji.

O tym, czy będzie strajk, związkowcy mieli zdecydować właśnie we wtorek. Kubicki podkreślił, że dzień „pełnego” strajku kosztowałby spółkę ok. 20 mln zł.

Zobacz także

– Zakazanie przez sąd przeprowadzenia strajku w PLL LOT to wyrok na zamówienie spółki – ocenił przewodniczący mazowieckich struktur OPZZ Piotr Szumlewicz. – O tym wyroku nic nie wiemy, informacja o nim do nas nie dotarła. Jeżeli sądy w środku nocy podejmują takie decyzje na korzyść spółki Skarbu Państwa, to pokazuje, jaka jest kondycja polskiej praworządności.

Już raz – pod koniec kwietnia – spółka storpedowała szykowany strajk. Wtedy też uzyskała sądowy zakaz protestu.

RadioZET.pl/PAP/JŚ