Zamknij

Zakazał nowego podręcznika do HiT-u w szkołach. Czarnek reaguje

09.09.2022 12:50

Po zakazaniu przez burmistrza Ustrzyk Dolnych podręcznika do Historii i teraźniejszości autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego dojdzie do spotkania samorządowca z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem. Jak ustalił reporter Radia ZET Piotr Olejarz, obaj mają spotkać się po 21 września.

Czarnek reaguje na zakaz burmistrza Ustrzyk Dolnych
fot. PAP/Tomasz Wiktor

Przemysław Czarnek reaguje na radykalny krok burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza, który zakazał nauczycielom posługiwania się podręcznikiem prof. Wojciecha Roszkowskiego do nowego przedmiotu szkolnego – Historii i teraźniejszości.

Zarówno samorządowiec, jak i minister nie szczędzili sobie krytycznych słów. W reakcji na zakaz burmistrza minister Czarnek zdecydował, że pofatyguje się osobiście na Podkarpacie, by spotkać się z Romowiczem.

Zakazał nowego podręcznika do HiT-u. Czarnek: Spotkamy się

Przemysław Czarnek skomentował decyzję burmistrza Ustrzyk Dolnych cytatem z filmu "C.K. Dezerterzy". "Tak to już w życiu jest, że idiota daje znać o sobie pierwszy" - miał powiedzieć minister podczas spotkania zorganizowanego na Twitterze.
"Zamiast insynuować, że jestem idiotą, zachęcam do odwiedzenia małej bieszczadzkiej szkoły podstawowej" - odpowiedział Czarnkowi samorządowiec. Szef resortu edukacji stwierdził po tym, że z chęcią przyjedzie do Ustrzyk Dolnych.

- Pan burmistrz wyznaczył mi ograniczony czas, do 13 września, a ja przed tym dniem mam bardzo napięty kalendarz. Chyba po 21 września się uda – powiedział reporterowi Radia ZET Przemysław Czarnek. - Na pewno dojdzie do tej wizyty – zapewnił minister edukacji i nauki. Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz chce też pokazać ministrowi, z jakimi problemami boryka się edukacja w jego regionie oraz jakie są potrzeby samorządu w tym zakresie. Chodzi m.in. o budowę hali sportowej przy liceum mistrzostwa sportowego.

loader

RadioZET.pl/oprac. BCh