Zamknij

Masz dość myśliwych chodzących po twojej posesji? Oto 3 sposoby, jak ich się pozbyć raz na zawsze

Redakcja
31.10.2017 15:06
Masz dość myśliwych chodzących po twojej posesji? Oto 3 sposoby, jak ich się pozbyć raz na zawsze
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Myśliwi to nie święte krowy. Jeżeli podczas polowania weszli na należącą do ciebie ziemię, możesz się ich pozbyć. Jak - podpowiadają autorzy strony Zakazpolowania.pl i przypominają, że od 2016 roku prywatny teren można wyłączyć z obwodu łowieckiego.

 - Jeśli twoja działka jest włączona do obwodu łowieckiego, myśliwi mogą bez powiadamiania cię o tym i nawet wbrew twojej woli: urządzać na twojej ziemi polowania, strzelać w kierunku zabudowań, wjeżdżać samochodami, instalować urządzenia związane z wykonywaniem polowania (np. budować ambony, paśniki itp.). Za utrudnianie polowania (np. zbieranie grzybów we własnym lesie albo wykonywanie prac polowych na własnym polu w czasie, kiedy myśliwi postanowili tam postrzelać) możesz nawet otrzymać mandat - czytamy na stronie projektu.

Autorzy podpowiadają jak w trzech krokach wreszcie pozbyć się myśliwych. Najpierw należy sprawdzić czy działka znajduje się w obwodzie łowieckim. Dowiedzieć się tego można z map na stronie Lasów Państwowych. Po pobraniu wzoru pisma do Sejmiku, należy je wypełnić i wysłać listem poleconym.

Zagłosuj

Czy dostęp do broni myśliwskiej powinien być ograniczony?

Liczba głosów:

- Zachęcamy, aby wezwanie do sejmiku wysyłać jak najszybciej, zanim zmienią się obecne przepisy. Planowana przez ministra Szyszkę nowelizacja ustawy Prawo łowieckie zakłada, że aby złożyć wniosek o wyłączenie swojej działki z obwodu łowieckiego, właściciel będzie musiał powoływać się na wyznawane przez siebie poglądy religijne i szczegółowo je uzasadniać przed sądem (mimo, iż taka ustawa będzie w oczywisty sposób sprzeczna z art. 53 ust. 7 Konstytucji RP) - przekonują autorzy strony.

RadioZET.pl/zakazpolowan.pl/maal