Zamknij

Rok szkolny skończy się wcześniej. MEN potwierdziło datę

05.06.2019 16:12

Zakończenie roku szkolnego 2019 odbędzie się w środę 19 czerwca zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego. W przyszłym tygodniu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podpisze nowelizację rozporządzenia ws. organizacji roku szkolnego. 

Rok szkolny skończy się wcześniej. MEN potwierdziło datę
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

loader

Zakończenie roku szkolnego w 2019 roku przypadało na 21 czerwca. 18 maja podczas spotkania w Zawierciu premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dostawał sygnały, iż koniec roku szkolnego jest w piątek, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała. 

To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne. Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane MATEUSZ MORAWIECKI

Zakończenie roku szkolnego 2019. Nowa data 

Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji w sprawie organizacji roku szkolnego, umożliwiającej zakończenie roku szkolnego 2018/2019 wcześniej – 19 czerwca, czyli w przeddzień uroczystości Bożego Ciała, został 21 maja skierowany do konsultacji publicznych.

Zajęcia w szkołach skończą się w tym roku 19 czerwca, zgodnie z zapowiedzią pana premiera @MorawieckiM. Kończymy konsultacje i uzgodnienia projektu rozporządzenia. Projekt będzie podpisany przez pana ministra @D_Piontkowski w następnym tygodniu MEN NA TWITTERZE

W projekcie rozporządzenia zaproponowano dodanie do obowiązujących przepisów dwóch nowych zapisów. Pierwszy z nich brzmi:, „Jeżeli dzień bezpośrednio poprzedzający najbliższy piątek po dniu 20 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w środę poprzedzającą ten dzień ustawowo wolny od pracy". Drugi z nowych zapisów odwołuje się do pierwszego: "ferie letnie rozpoczynają się w najbliższą sobotę po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a w przypadku, o którym mowa w paragraf 2 ust. 1 zdanie trzecie – w piątek następujący po dniu ustawowo wolnym od pracy, i kończą się z dniem 31 sierpnia".

Zobacz także

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

RadioZET.pl/PAP