Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Definitywny koniec poszukiwania pytona. "Gad nie ma szans na przeżycie"

24.09.2018 18:50
xxx wiadomosci

Fundacja Animal Rescue Poland, która od lipca poszukiwała pytona w Warszawie i jej okolicach, poinformowała o zakończeniu akcji. Po konsultacjach z ekspertami uznano, że gad nie przeżyje coraz chłodniejszej pogody.

Zakończono akcję poszukiwania pytona pod Warszawą fot. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Warunki pogodowe są coraz gorsze. Robi się zimno, jest coraz mniej słońca. W takich warunkach gad nie ma szans na przeżycie. Jesteśmy po konsultacjach między innymi z pracownikami warszawskiego zoo – mówi Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska, cytowany przez portal metrowarszawa.gazeta.pl.

W jego ocenie znalezienie truchła zwierzęcia to tylko kwestia czasu. Prowadzone od lipca poszukiwania egzotycznego gada nie przyniosły w ostatnim czasie żadnych nowych informacji o pytonie.

- Ostatnio pies tropiący zaprowadził nas nad rzekę, gdzie trop się urywa – dodał Fabjański.

Poszukiwania pytona rozpoczęły się 7 lipca, od znalezienie sześciometrowej wylinki gada w miejscowości Gassy pod Warszawą. Akcja prowadzona przez Animal Rescue Poland, policję, straż pożarną i mieszkańców potwierdziły w kolejnych dniach obecność węża nad brzegiem Wisły.

W sprawdzaniu śladów gada służby używały m.in. dronów i psów tropiących. Ponadto śledczy poszukiwali właściciela węża i sprawdzali, czy ktoś celowo nie wypuścił go na wolność.

RadioZET.pl/metrowarszawa.gazeta.pl/PTD

Oceń