Zamknij

Definitywny koniec poszukiwania pytona. "Gad nie ma szans na przeżycie"

Redakcja
24.09.2018 18:50
Zakończono akcję poszukiwania pytona pod Warszawą
fot. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska/Facebook

Fundacja Animal Rescue Poland, która od lipca poszukiwała pytona w Warszawie i jej okolicach, poinformowała o zakończeniu akcji. Po konsultacjach z ekspertami uznano, że gad nie przeżyje coraz chłodniejszej pogody.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Warunki pogodowe są coraz gorsze. Robi się zimno, jest coraz mniej słońca. W takich warunkach gad nie ma szans na przeżycie. Jesteśmy po konsultacjach między innymi z pracownikami warszawskiego zoo – mówi Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska, cytowany przez portal metrowarszawa.gazeta.pl.

Zobacz także

W jego ocenie znalezienie truchła zwierzęcia to tylko kwestia czasu. Prowadzone od lipca poszukiwania egzotycznego gada nie przyniosły w ostatnim czasie żadnych nowych informacji o pytonie.

- Ostatnio pies tropiący zaprowadził nas nad rzekę, gdzie trop się urywa – dodał Fabjański.

Zobacz także

Poszukiwania pytona rozpoczęły się 7 lipca, od znalezienie sześciometrowej wylinki gada w miejscowości Gassy pod Warszawą. Akcja prowadzona przez Animal Rescue Poland, policję, straż pożarną i mieszkańców potwierdziły w kolejnych dniach obecność węża nad brzegiem Wisły.

W sprawdzaniu śladów gada służby używały m.in. dronów i psów tropiących. Ponadto śledczy poszukiwali właściciela węża i sprawdzali, czy ktoś celowo nie wypuścił go na wolność.

Zobacz także

RadioZET.pl/metrowarszawa.gazeta.pl/PTD