Zamknij

„Zamknijcie mordy!”. Tak zakonnica uciszała uczniów podstawówki

Redakcja
30.01.2018 08:18
„Zamknijcie mordy!”. Tak zakonnica uciszała uczniów podstawówki
fot. Jakub Ociepa/Agencja Gazeta

Jedna ze szkół podstawowych w Rawie Mazowieckiej zakończyła współpracę z zakonnicą uczącą katechezy. Miała krzyczeć do uczniów „Zamknijcie mordy”. 

Siostra zakonna uczyła katechezy w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Rodzice uczniów skarżyli się, że nauczycielka zwracała się do ich dzieci w sposób niewłaściwy. Miała krzyczeć do nich „zamknij mordę, zamknijcie mordy”. Miała też wyrzucać dzieci na korytarz, straszyć je, a potem płakać z bezradności.

Siostra należy do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu z Rawy. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Do szkoły jednak już nie wróci. 

Jak wskazuje „Dziennik Łódzki”, zarówno dyrekcja, jak i proboszcz parafii NMP w Rawie Mazowieckiej niechętnie komentują tę sprawę. To duchowny odpowiada za wyznaczenia osób uczących religii w szkole.

Zaniepokojony rodzic poinformował o incydencie z wulgarnymi komentarzami Radę Rodziców. Ta przekazała sprawę dyrekcji. Jednak żadna skarga na piśmie nie wpłynęła. — Takie zachowania są niedopuszczalne. Istnieją inne metody wychowawcze — mówi dyrektorka szkoły Katarzyna Urbańska cytowana przez „Dziennik Łódzki”.

Oszczędny w słowach jest ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii NMP. Nazwał sprawę „dyskusyjną”, ale zaznaczył, że szanuje decyzję przełożonych.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/KM