Zamknij

21-latka po porodzie zakopała dziecko w dziurze z fekaliami. Pomagała jej matka

Redakcja
26.03.2018 12:32
21-latka po porodzie zakopała dziecko w dziurze z fekaliami. Pomagała jej matka
fot. Shutterstock

Zbrodnia na Dolnym Śląsku. Tuż po tym, jak 21-latka urodziła dziecko, włożyła je do plastikowego worka i razem z matką zakopały w dole z fekaliami. Obie odpowiedzą za śmierć i zbezczeszczenie zwłok noworodka. Poród odbył się w łazience.

Trudno uwierzyć, że to, co wydarzyło się 12 września we wsi Kłobuczyn (woj. dolnośląskie), miało miejsce w naszych czasach. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia, z którego wynika, że po porodzie, który odbył się w łazience, młoda mama z babcią dziecka wrzuciły noworodka do dziury w starej latrynie i zasypały ziemią.

Zbrodnia na wsi

21-letnia Anna R. i jej 45-letnia matka Teresa Sz. odpowiedzą za to, co zrobiły, przed sądem. Matce chłopca prokurator zarzuca, że mając obowiązek opieki nad dzieckiem, naraziła go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnie doprowadziła do jego zgonu. Babcia noworodka odpowie za bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i doprowadzenie do zgonu dziecka.

Mama i babcia zakopały noworodka

Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec mógłby przeżyć. — Z uzyskanej opinii w Akademii Medycznej w Poznaniu wynika, że chłopczyk był w stopniu dojrzałości, który pozwala na samodzielne życie poza łonem matki. Nie miał wad rozwojowych, ale urodził się z zamartwicą i wymagał specjalistycznej pomocy. Gdyby po urodzeniu podjęte zostały czynności reanimacyjne, to byłoby prawdopodobne, że dziecko by żyło — mówi Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jak podaje „Kurier Lubelski”, dla 21-latki był to trzeci poród. Kobietom, zgodnie z polskim prawem, grozi do 5 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

RadioZET.pl/kurierlubelski.pl/strz