Zamknij

Wierni przeproszą Boga za znieważenie krzyża na Giewoncie "obcymi flagami"

11.09.2020 12:58
Krzyż na Giewoncie, flaga tęczy
fot. MONKPRESS/East News

W parafiach w Zakopanem odbędą się msze, na których wierni „przeproszą Boga za znieważenie krzyża na szczycie Giewontu”. Chodzi o powieszenie na nim "obcych nam flag" - przekazała parafia św. Krzyża w stolicy Tatr.

Flaga z tęczą zawisła na krzyżu na Giewoncie 14 sierpnia. Duchowni w Zakopanem do dziś żywią uraz do sprawcy tego czynu.

Miesiąc po tamtym zdarzeniu tamtejsze parafie zorganizują nabożeństwo, na którym przewidziano specjalną modlitwę, o odkupienie win. Wierni mają w ten sposób „przeprosić Boga za znieważenie krzyża na Giewoncie obcymi flagami”. 

Zakopane: Wierni przeproszą za znieważanie krzyża na Giewoncie. Za tęczę, ale i baner Dudy

- W tym roku 14 września chcemy złączyć się modlitwą suplikacyjną i przepraszać Boga za znieważenie Krzyża na Giewoncie obcymi nam flagami. Chcemy bronić krzyża do czego zachęcał nas św. Jan Paweł II - zapowiedziała na Facebooku Parafia Tatrzańska im. Świętego Krzyża w Zakopanem.

Zobacz także

Przypomnijmy, że kilka tygodni wcześniej, w trakcie kampanii prezydenckiej, na krzyżu na Giewoncie zawisł baner wyborczy Andrzeja Dudy. O tym duchowni już tak śmiało nie wspominają.

Będziemy się modlić, bo krzyż od 2000 lat jest symbolem Zmartwychwstania Chrystusa i miłości Boga do ludzi, a nie tablicą, gdzie można wieszać swoje banery polityczne, czy manifestować światopogląd

powiedział „Gazecie Krakowskiej" ksiądz Mariusz Dziuba, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Zakopanem

RadioZET.pl/Facebook/Gazeta Krakowska