Zamknij

Zakopane ma dość tandety. Muzeum ogłasza konkurs na pamiątkę regionu

24.07.2019 18:17
Zakopane
fot. WOJCIECH GRZEDZINSKI/REPORTER

Zakopane ma dość tandetnych pamiątek ze straganów. Muzeum Tatrzańskie postanowiło zorganizować konkurs na projekt wyjątkowej, bo regionalnej pamiątki z Zakopanego. Zwycięzca może liczyć na nagrodę w kwocie 10 tys. zł.

Zakopane chce stworzyć pamiątkę-produkt, który będzie znakiem rozpoznawalnym na całą Polskę. Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego ma dość tandety, po którą sięgają „na szybko” kończący swój pobyt w stolicy Podhala turyści.

Placówka rozpisała konkurs na projekt pamiątki, która stanie się wizerunkowym i sprzedażowym znakiem rozpoznawczym Zakopanego. Turyści z Krakowa mają już swoje pierwsze propozycje. Pytani przez Radio ZET nawiązuję do starych tradycji. Widzą w tej roli oscypka, ciupagę, tradycyjny góralski strój.

Muzeum nagrodzi zwycięzcę kwotą 10 tysięcy złotych. W regulaminie zaznacza, że potencjalna pamiątka musi nawiązywać do kultury górali podhalańskich i przyrody tatrzańskiej. Do tego powinna reprezentować wysoki poziom artystyczny, a jednocześnie mieć potencjał na rozpropagowanie kultury Podhala.

RadioZET.pl/Muzeum Tatrzańskie