Zamknij

Nocna impreza w majówkę w Zakopanem. Turyści nie przestrzegali obostrzeń

03.05.2021 08:58

Do Zakopanego, mimo pandemii i zamkniętych hoteli, przyjechały tłumy turystów. Część z nich zorganizowała nocną imprezę na Krupówkach. Młodzi ludzie śpiewali i tańczyli, nie zachowując reżimu sanitarnego.

impreza na Krupówkach
fot. Pawel Murzyn/East News(zdj. ilustracyjne)/Facebook.com/TygodnikPodhalański

Majówka w Zakopanem jest już tradycją. Co roku do tego miasta przybywają tłumy. Nie inaczej było tym razem. Przyjezdnych nie wystraszyły obostrzenia związane z epidemią COVID-19. I choć hotele rząd ma otworzyć dopiero 8 maja, już teraz na głównym deptaku, na Krupówkach, nie brakowało tłumów.

O nocnej dyskotece z Zakopanem napisał m.in. "Tygodnik Podhalański". Młodzi ludzie tańczyli i śpiewali, łamiąc wciąż obowiązujące pandemiczne obostrzenia. Wiele osób nie miało maseczek i nie zachowywało dystansu. Jedna z czytelniczek nagrała "dyskotekę" i przysłała wideo do redakcji.

O nieprzestrzeganiu zasad dotyczących walki z koronawirusem donosiła też Wirtualna Polska. Reporter portalu Klaudiusz Michalec poinformował, że gdy dyskoteka rozkręcała się na dobre, w stronę imprezowiczów ruszyły dwa wozy policyjne. "Na ich widok część turystów uciekła, część natomiast zaczęła skandować wulgaryzmy w stronę funkcjonariuszy i wykrzykiwać hasło +Do domu!+" - napisał.

Zakopane. Wylegitymowano prawie 300 osób. Policja ukarała 50

W nocy z niedzieli na poniedziałek na zakopiańskich Krupówkach nie było już tak tłoczno, jak poprzedniej nocy. Nie doszło też do spontanicznych ulicznych imprez – relacjonowała policja, która odnotowała pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. - Turystów było wielu, ale większość spacerowała i robiła zakupy. Odnotowaliśmy pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek w rozmowie z PAP.

Dodał, że funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscach publicznych, zachowywały się wulgarnie lub obsceniczne. - Nie doszło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak poprzedniej nocy. Niedzielne popołudnie i noc przebiegła bardzo spokojnie - podał.

Minionej doby tatrzańska policja odnotowała 75 interwencji; wylegitymowano 284 osoby, z których 50 ukarano mandatami karnymi za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń. Wobec czterech osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu, a kolejnych 15 pouczono, przypominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Tygodnik Podhalański/PAP/Wirtualna Polska