Zamknij

Policja zatrzymała czterech poszukiwanych. Wpadli, bo nie mieli maseczek

13.10.2020 10:12
Policja
fot. Shutterstock

Zakopiańscy policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych. Zostali zatrzymani, ponieważ nie mieli założonych maseczek. Po wylegitymowaniu okazało się, że są poszukiwani i zostali zatrzymani – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji, wszyscy podejrzani zostali zatrzymani w poniedziałek - troje z nich w Zakopanem, a jeden w Murzasichlu. W obu przypadkach podjęcie interwencji policyjnej związane było z brakiem maseczki ochronnej.

Zakopane i Murzasichle. Zatrzymano poszukiwanych mężczyzn. Nie mieli maseczek

- Tatrzańscy policjanci na bieżąco kontrolują stosowanie obowiązujących nakazów w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Szczególną uwagę zwracają na osoby nienoszące maseczek ochronnych. Policjanci podejmując interwencję wobec takiej osoby w pierwszej kolejności ustalają jej tożsamość - relacjonował Wieczorek. 

Zobacz także

- Tylko wczoraj na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci podczas takich interwencji ujawnili i zatrzymali cztery poszukiwane osoby – dodał rzecznik, cytowany przez Polską Agencję Prasową. 

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany listem gończym, a ponadto kierował pojazdem pomimo cofniętych mu uprawnień. Kolejny zatrzymany był poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia jego miejsca pobytu. Trzeci z poszukiwanych wpadł na Krupówkach i po wpłaceniu zaległej grzywny uniknął kary więzienia. Czwarty to 29-latek z Kielc, który został zatrzymany do odbycia kary więzienia.

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia

Koronawirus w Polsce i coraz wyższe dzienne statystyki zakażeń sprawiły, że rząd zainterweniował. Od soboty 10 października cała Polska została objęta tzw. żółtą strefą. Skutkuje to rozmaitymi ograniczenia w funkcjonowaniu m.in. instytucji kulturalnych (np. 25 proc. widowni w kinie) czy organizacji imprez okolicznościowych (m.in. maksymalny limit osób na weselu wynoszący 75 osób).

Zobacz także

Najważniejszym obostrzeniem jest jednak powrót do zasłaniania nosa i usta w przestrzeni publicznej. Od 10 października trzeba nosić maseczki we wszystkich miejscach publicznych, także na ulicy. Wyjątki stanowią tutaj lasy, parki i zieleńca oraz uprawianie sportu. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP