Zamknij

Zakopane. Samochód wjechał w grupę ludzi. 23-latka wyrzuciło w powietrze

22.08.2021 15:02
Zakopane wypadek
fot. Youtube: Polish Bumper

Niebezpieczny wypadek w Zakopanem. W mężczyznę idącego chodnikiem z impetem wjechał samochód osobowy. Nagranie przedstawiające moment potrącenia trafiło do sieci. 23-letni turysta trafił do szpitala.

Zakopane. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Antałówka. W spacerującą chodnikiem grupę osób, wśród których była także matka z wózkiem, wjechał rozpędzony samochód osobowy. 23-letniego mężczyznę wyrzuciło w powietrze.

Wideo przedstawiające dramatyczne zdarzenie opublikował portal Podhale24. Według lokalnych mediów, kierowca audi najprawdopodobniej nie zapanował nad samochodem wchodząc w zakręt z dużą prędkością.

23-letni turysta trafił do szpitala. Odniósł obrażenia, ma złamany obojczyk - przekazał w rozmowie z "Faktem" dyżurny zakopiańskiej policji. - 19-letni chłopak, który siedział za kierownicą audi, jest miejscowy. Zarówno ofiara, jak i kierowca byli trzeźwi - powiedział.

Zgodnie z art. 177 par. 1 kk, za spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

RadioZET.pl/ Fakt.pl/ Podhale24