Zamknij

25-latek zmarł brutalnie pobity na wieczorze kawalerskim. Trzech mężczyzn z zarzutami

20.09.2021 10:07
pobicie 25-latka
fot. Pawel Murzyn/East News/Facebook.com/tygodnikpodhalanski

Śmierć podczas wieczoru kawalerskiego wstrząsnęła opinią publiczną. 25-letni mężczyzna zmarł po brutalnym pobiciu na Krupówkach. Teraz zarzuty udziału w bójce przedstawiono trzem mężczyznom zatrzymanym w Kaliszu – przekazał w poniedziałek PAP prokurator Rafał Porębski z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem.

Do brutalnego pobicia 25-latka na zakopiańskich Krupówkach doszło w nocy z 11 na 12 września. Wówczas na świętujących wieczór kawalerski napadła grupa mężczyzn. O incydencie pisał "Tygodnik Podhalański". Wywiązała się bijatyka, w wyniku której 25-latek, najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę, stracił przytomność.

Napastnicy uciekli. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 25-latek z poważnym urazem głowy trafił na oddział intensywnej terapii. Był podpięty do aparatury podtrzymującej życie. Mężczyzna zmarł we wtorek, 14 września.

Zakopane. Śmierć 25-latka po bijatyce na Krupówkach. Nowe fakty

W piątek w Kaliszu policja zatrzymała i przewiozła do zakopiańskiej prokuratury pięciu mężczyzn podejrzewanych o udział w bójce na Krupówkach. Po przesłuchaniu przez prokuratora trzech mężczyzn w wieku ponad 20 lat usłyszało zarzuty udziału w bójce, która zakończyła się tragicznie. Pozostałych dwóch zatrzymanych nie usłyszało żadnych zarzutów.

Z uwagi na dobro śledztwa prokurator na razie nie ujawnia szczegółów przesłuchań. Nie wiadomo też, czy podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. Prokuratura planuje kolejne czynności z ich udziałem. Za pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

25-letni Mateusz W. przyjechał z 12-osobową grupą do Zakopanego świętować wieczór kawalerski. Osierocił 3-letnią córkę. Razem z żoną spodziewali się kolejnego dziecka. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy dla 25-letniej wdowy.

RadioZET.pl/PAP Autor: Szymon Bafia/"Gazeta Krakowska"/"Tygodnik Podhalański"