Zamknij

Akcja poszukiwawcza w Tatrach. Zaginął 42-letni Paweł

Magdalena Kulej
21.01.2020 12:54
Zakopane. TOPR poszukuje 42-letniego turysty, który zaginął w Tatrach
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

W Tatrach od niedzieli trwają poszukiwania 42-letniego Pawła, który wyszedł tego dnia z pensjonatu w Zakopanem i do tej pory nie wrócił. Ratownicy TOPR dostali sygnały od turystów, że podobny do niego mężczyzna był widziany w rejonie Tatr Zachodnich.

42-letni Paweł był widziany po raz ostatni w niedzielę rano. Wychodził wtedy z pensjonatu przy ul. Brzozowskiego w Zakopanem. Jego poszukiwania prowadzi policja i ratownicy TOPR, bo mężczyzna mógł ruszyć w góry.

W nocy z poniedziałku na wtorek ratownicy pieszo szukali go w rejonie Tatr Zachodnich, a rano do akcji włączyli śmigłowiec ratunkowy, który sprawdza teren Tatr Wysokich. O pomoc zostali poproszeni też ratownicy Horskiej Zachrannej Służby ze Słowacji.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe opublikowało zdjęcie poszukiwanego 42-latka i prosi o pomoc wszystkich, którzy mogli go widzieć. Zaginiony mężczyzna ma ciemne włosy, ciemną karnację i ok. 180 cm wzrostu. Kontaktować można się telefonicznie pod numerem 18 206 34 44.

AKTUALIZACJA We wtorek po południu ratownicy TOPR poinformowali, że w rejonie Świnicy znaleziono ciało mężczyzny. Może to być ciało poszukiwanego od niedzieli turysty.

Zobacz także

RadioZET.pl/TOPR/Gazeta Krakowska