Zamknij

Zakręcony kaloryfer szkodzi sąsiadom za ścianą. Jest wyrok sądu

Redakcja
11.12.2017 13:40
Zakręcony kaloryfer szkodzi sąsiadom za ścianą. Jest wyrok sądu
fot. Flickr

Sąd Okręgowy w Łodzi stwierdził, że wspólnota mieszkaniowa ma prawo wymusić na jednym z lokatorów, aby nie przykręcał kaloryfera w sezonie grzewczym. Powodem tego ma być fakt, że pozostali mieszkańcy płacą więcej, gdy w którymś mieszkaniu nie jest grzane.

Zagłosuj

Po czyjej stronie leży racja?

Liczba głosów:

Sprawa łódzkiej wspólnoty mieszkaniowej trafiła do sądu, bowiem wywiązał się spór pomiędzy oszczędną lokatorką a wspólnotą. Kobieta twierdzi, że chłód jej nie dokucza, a dzięki podwójnym oknom i dodatkowym źródłom energii, temperatura w jej mieszkania nie spada poniżej 18 stopni.

Oszczędna lokatorka

Argumentem przeciwko kobiecie są rachunki sąsiadujących z nią mieszkań, gdzie pomimo małego metrażu, właściciele płacą więcej niż pozostali. Sprawa trafiła do sądu. Wspólnota mieszkaniowa twierdzi, że oszczędna lokatorka korzysta na ogrzewaniu sąsiadów, podczas gdy oni muszą z jej powodu płacić większe rachunki.

Zapłaci każdy

Decyzją sądu, po legalizacji ciepłomierzy w kamienicy, wspólnota może zobowiązać właścicieli mieszkań do poniesienia kosztów centralnego ogrzewania o równowartości nie mniejszej, niż 10 GJ na jeden lokal plus koszty stałe.

Zobacz także

RadioZET.pl/rp.pl/strz