Zamknij

Tragedia na spływie kajakowym. 73-latka wpadła do Warty

07.02.2021 15:31
Tragedia na spływie kajakowym, zginęła 73-latka
fot. Damian KLAMKA/East News, zdjęcie ilustracyjne

Nie żyje 73-letnia kobieta, która wpadła do rzeki Warty w trakcie spływu kajakowego. Zginęła po wpadnięciu do wody. Do tragedii doszło w rejonie zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim w woj. łódzkim.

Wypadek na spływie kajakowym. Asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przekazał PAP, że do dramatu doszło w sobotę po godz. 14, w pobliżu zalewu w Zakrzówku Szlacheckim (pow. radomszczański).

Wypadek na spływie kajakowym. 73-latka wpadła do Warty

"Do Warty wpadła 73-letnia mieszkanka Śląska uczestnicząca w zimowym, ekstremalnym  spływie kajakowym. Została wyciągnięta i reanimowana przez strażaków. Zmarła w szpitalu po kilku godzinach" – wyjaśnił policjant.

W akcji ratunkowej zaangażowanych były duże siły służb, głównie strażacy oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwa wyjaśnianie przyczyny tragedii. Serwis Konin24.info podał, powołując się na relacje świadków, że 73-latka płynęła wspólnie z młodszą koleżanką. 65-letnia seniorka uratowała się dzięki szybkiemu złapaniu się o przewrócony kajak. Sztuka nie udała się starszej kobiecie. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP