Zamknij

Wypłynęli na zalew i nie wrócili. Znaleźli zwłoki rybaka i odwróconą łódź

16.01.2021 19:42
Zaginęli rybacy, odnaleźli zwłoki jednego z nich
fot. MARIAN SADKOWSKI/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Dwóch rybaków nie wróciło w sobotę z wyprawy na Zalewie Kamieńskim. Rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa poinformował o odnalezieniu ciała jednego z mężczyzn. Drugi rybak został uznany za zaginionego.

Poszukiwania dwóch rybaków na Zalewie Kamieńskim rozpoczęły się w sobotę przed godz. 15. Służby ratowniczo-poszukiwawcze z regionu otrzymały wtedy zgłoszenie od syna jednego z rybaków. Przekazał zaniepokojony, że słuch po ojcu zaginął.

Jak przekazał PAP w sobotę rzecznik SAR Rafał Goeck, mężczyźni wypłynęli na zalew o godz. 7 rano. Nie wrócili jednak na umówioną godzinę do przystani w Sierosławiu (woj. zachodniopomorskie).

Wypłynęli na zalew i nie wrócili. Znaleźli ciało jednego z nich i odwróconą łódź

W poszukiwaniach brała udział Brzegowa Stacja Ratownicza w Dziwnowie, a także policja i strażacy, wykorzystano m.in. śmigłowiec ratowniczy. Zwłoki jednego z mężczyzn udało się odnaleźć. Był nieprzytomny i nie oddychał. Pomimo akcji reanimacyjnej ratowników SAR i strażaków, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

Rzecznik przekazał również, że odnaleziono także obróconą do góry dnem łódź, którą przy pomocy policji przyholowano do brzegu. Drugi z mężczyzn został uznany za zaginionego. Akcję poszukiwawczą zakończono o godz. 17:30.

RadioZET.pl/PAP