Zamknij

Nieoficjalnie: żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego potrwa ponad dwie doby

Redakcja
11.02.2019 12:58
Olszewski
fot. PAP

Żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego potrwa ponad dwie doby. Rozpocznie się w czwartek o godz. 12, a zakończy w sobotę o godz. 18 – potwierdziła nieoficjalnie PAP w Kancelarii Prezydenta RP. Jako pierwszy informację o terminie żałoby podał Polsat News.

Prezydencki rzecznik Bartosz Spychalski poinformował w poniedziałek w TVP1, że jeszcze w poniedziałek prezydent Andrzej Duda skieruje rozporządzenie w sprawie żałoby narodowej do kontrasygnaty premiera. Zaznaczył, że z całą pewnością żałoba będzie dłuższa niż jeden dzień. Prezydent podkreślił w piątek, że pożegnanie Jana Olszewskiego wymaga stosownej powagi, a zarządzenie żałoby narodowej uważa za konieczne.

Zobacz także

Marszałek senior Kornel Morawiecki poinformował w poniedziałek w PR24, że pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę. Jak zaznaczył, informację tę przekazała mu żona zmarłego. Rzecznik prezydenta przekazał natomiast, że prezydent Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych.

Jan Olszewski zmarł w piątek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP