Zamknij

Czy Stefan W. był poczytalny w momencie zamachu na Adamowicza? Jest opinia sądowo-psychiatryczna

Redakcja
20.02.2019 13:20
Czy Stefan W. był poczytalny w momencie zamachu na Adamowicza? Jest opinia sądowo-psychiatryczna
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zabójca prezydenta Gdańska ma trafić na obserwację sądowo-psychiatryczną. Zawnioskowało o to dwóch biegłych psychiatrów, którzy 30 stycznia przebadali Stefana W. Ich opinia dotarła właśnie do prokuratury. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Prokuratura Okręgowa w Gdańsku otrzymała dziś opinię sądowo-psychiatryczną po jednorazowym badaniu podejrzanego Stefana W.” – poinformowała w środę prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Badanie 30 stycznia tego roku przeprowadzili dwaj biegli psychiatrzy.

Zobacz także

„W sporządzonej opinii biegli zawnioskowali o przeprowadzenie obserwacji sądowo-psychiatrycznej podejrzanego Stefana W. Po jednorazowym badaniu nie byli bowiem w stanie wypowiedzieć się co do stanu poczytalności podejrzanego” – podała prokuratura. Oznacza to, że musi być on przebadany dokładniej, a właśnie temu służy obserwacja sądowo-psychiatryczna. 

U zabójcy Pawła Adamowicza jeszcze podczas jego wcześniejszego pobytu w więzieniu stwierdzono schizofrenię paranoidalną. Lekarze jednak muszą ustalić, czy był on chory również w momencie, gdy zaatakował prezydenta.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MBa/MK