Zamknij

Jest polskie śledztwo ws. zamachu w Dortmundzie

Redakcja
14.04.2017 12:16
Jest polskie śledztwo ws. zamachu w Dortmundzie
fot. PAP/EPA

Prokuratura w Poznaniu zajmie się sprawą wybuchu bomby w sąsiedztwie autokaru piłkarzy Borussi Dortmund w tym niemieckim mieście. Polski wkład w śledztwo jest spowodowany faktem, że jednym z poszkodowanych jest nasz rodak Łukasz Piszczek.

Prokuratorzy z Poznania zajmują się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej.

"Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu dziś (13 kwietnia 2017 roku) wszczął śledztwo w sprawie zdarzenia przestępczego o charakterze terrorystycznym, do którego doszło 11 kwietnia 2017 roku w Dortmundzie w Niemczech. Jednym z pokrzywdzonych w tym zdarzeniu był polski piłkarz klubu BVB Borussia Dortmund" - czytamy w komunikacie prokuratury. 

Atak na piłkarzy Borussi Dortmund. Zobacz zdjęcia tuż po eksplozji

Sprawą zajęła się poznańska Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Śledztwo zostało wszczęte z urzędu. Najprawdopodobniej polski piłkarz Łukasz Piszczek zostanie przesłuchany.

Do zamachu w Dortmundzie doszło we wtorek. W pobliżu pojazdu przewożącego zawodników drużyny Borussii eksplodowały trzy ładunki wybuchowe. Obrażenia odniósł jeden z piłkarzy oraz policjant eskortujący sportowców. Zatrzymano już mężczyznę podejrzanego o dokonanie zamachu. Jest nim irakijski radykał. 

Atak w Dortmundzie: Zamachowcy stawiają warunki Angeli Merkel! Stworzyli LISTĘ ŚMIERCI

W pobliżu eksplozji znaleziono też list. Pojawiło się w nim nazwisko kanclerz Angeli Merkel oraz żądanie wycofania samolotów z Syrii.

RadioZET.pl/KM