Zamknij

Zamach w Strasburgu. Jest polskie śledztwo ws. śmierci Bartosza Niedzielskiego

Redakcja
19.12.2018 11:47
Strasburg
fot. Facebook/Barto Pedro Orent-Niedzielski/PAP/EPA

Łódzki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej prowadzi postępowanie w sprawie masowego zamachu dokonanego w Strasburgu, w którego wyniku śmierć poniósł Bartosz Niedzielski – poinformowała w środę PAP rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

W ubiegłym tygodniu w Strasburgu doszło do zamachu terrorystycznego. W pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego zamachowiec otworzył ogień do ludzi. W czasie ataku ciężko ranny został m.in. 36-letni Polak Bartosz Niedzielski. Przez kilka dni przebywał w szpitalu w śpiączce. O śmierci Polaka poinformował w niedzielę jego brat.

Prok. Bialik, pytana przez PAP, czy polska prokuratura prowadzi postępowanie ws. ataku terrorystycznego we Francji, powiedziała, że „Łódzki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Łodzi prowadzi postępowanie w sprawie masowego zamachu dokonanego na grupie ludzi 11 grudnia w Strasburgu, w wyniku którego śmierć poniósł polski obywatel”.

Zobacz także

Rzecznik PK dodała, że śledztwo to zostało wszczęte niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zdarzeniu. „Polska prokuratura natychmiast po wszczęciu śledztwa wystąpiła do właściwych władz Republiki Francuskiej z europejskim nakazem dochodzeniowym z prośbą o wykonanie czynności procesowych w drodze pomocy prawnej; jak również o nadesłanie niezbędnych dokumentów wymaganych przez polską procedurę” – podkreśliła prok. Bialik. 

Zobacz także

W ostatni piątek w warunkach wzmocnionych środków bezpieczeństwa ponownie otwarto słynny jarmark świąteczny, w pobliżu którego doszło do strzelaniny. Setki osób zgromadziły się w niedzielę przed południem w centrum Strasburga, żeby oddać hołd ofiarom wtorkowego ataku.

RadioZET.pl/PAP/MP