Zamość: 10-latka wyskoczyła z okna, bo nie mogła wytrzymać przemocy w domu

Redakcja
09.08.2017 14:24
Zamość: 10-latka wyskoczyła z okna, bo nie mogła wytrzymać przemocy w domu
fot. Google Maps (Zamość, os. Małe Ciche)

Dramat w Zamościu. 10-latka nie mogła wytrzymać przemocy w domu i wyskoczyła z czwartego piętra przez okno. Przeżyła, ale jej stan jest ciężki. Matka recydywistka była kompletnie pijana.

W sobotę 5 sierpnia na osiedlu Małe Ciche w Zamościu 10-letnia dziewczynka wyskoczyła z okna. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali kompletnie pijaną matkę dziecka. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dziecko w ciężkim stanie

Gdy matka dziecka wytrzeźwiała, zaczęły się zeznania na komisariacie i w poniedziałek (7 sierpnia) Elżbieta G. usłyszała zarzuty. – Chodzi o znęcanie się psychiczne i fizyczne, co w konsekwencji doprowadziło do targnięcia się na własne życie oraz o to, że będąc nietrzeźwa naraziła dziecko na utratę życia bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu – powiedziała prokurator rejonowa Ewa Jałowiecka-Śliwa w rozmowie z „Kurierem Lubelskim”.

Matka recydywistka

Okazuje się, że to nie pierwszy przypadek znęcania się nad dzieckiem przez Elżbietę G. Jak podaje „Kurier Lubelski”, ma ona już na koncie wyrok za znęcanie się nad córką, a rodzina jest objęta dozorem kuratora sądowego.

Liczne złamania i uszkodzone płuca

Dziewczynka przeżyła upadek z czwartego piętra, ale lekarze poinformowali o licznych złamaniach i uszkodzonych płucach. Jej stan został określony jako ciężki.

Czy walka ze "śmieciówkami" to puste obietnice PiS? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Kurier Lubelski/Gazeta.pl/SE/strz