Zamknij

Zandberg w Radiu ZET: polscy politycy żyją jak na statku kosmicznym - odseparowani od rzeczywistości

Redakcja
18.01.2018 21:28
Zandberg
fot. RadioZET

- Jeśli spojrzymy na statystyki, to Polacy są jednym z najdłużej pracujących narodów w Europie. Trzeba zacząć o tym rozmawiać - mówił na antenie Radia ZET Adrian Zandberg z Partii Razem. Odniósł się także do postulatu obniżenia pensji parlamentarzystom.

Zandberg, współzałożyciel i członek zarządu krajowego Partii Rzem był gościem Kamili Terpiał i Romana Osicy w cyklicznej audycji "Popołudnie z Radiem ZET".

Pracujmy krócej, ale wydajniej

- Nie chodzi o to, żeby pracować mozolnie, w pocie czoła, tylko mądrze. Praca musi być rozsądnie zarządzana - mówił. - W naszej kulturze utarło się, żeby siedzieć w pracy tak długo, jak szef. A takie wysiadywanie przy biurku naprawdę nie jest wydajne - dodał.

Zandberg przypomniał również, że dwa lata temu jego ugrupowanie, jako pierwsze, publicznie podnosiło problem ustalenia godzinowej płacy minimalnej (rozwiązanie ostatecznie wprowadzone przez rząd PiS) i że wówczas ten pomysł krytykowany był jako potencjalnie zabójczy dla polskiej gospodarki.

Polityka jak statek kosmiczny

Drugim wątkiem, który podjęli dziennikarze, był postulat obniżenia wynagrodzenia członkom parlamentu. Zandberg zaproponował, aby pensja posła i senatora wynosiła trzykrotność płacy minimalnej.

- To jest 6300 zł, całkiem dobre pieniądze, za które można godnie żyć, nie tracąc jednocześnie świadomości tego, jak żyją ci, którzy nas wybrali - argumentował. - Politycy po tylu latach spędzonych w Sejmie zdążyli już zapomnieć, jak to jest prowadzić zwykłe życie, zaprowadzić dziecko do państwowej szkoły, iść do lekarza - dodał.

RadioZET.pl/MP