Lubuskie. Ukraińcy napadli na kantor [WIDEO, GALERIA]

Redakcja
23.07.2018 17:17
Żary. Dwóch Ukraińców napadło na kantor. Grozi im do 12 lat więzienia
fot. Lubuska policja

Nawet 12 lat więzienia grozi dwóm obywatelom Ukrainy, którzy są podejrzani o napad na kantor w Żarach (woj. lubuskie). Mężczyzn udało się złapać podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej. Trafili do aresztu na 3 miesiące.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do przestępstwa doszło w kantorze przy ul. Serbskiej w Żarach. Do punktu obsługiwanego całodobowo w nocy z 15 na 16 lipca wbiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Od razu przystąpili do próby sforsowania szyby dzielącej kasjerkę od klientów, wykorzystując do tego celu młoty wyburzeniowe.

Zobacz także

Po kilkudziesięciu uderzeniach nie udaje im się co prawda całkowicie rozbić szyby, jednak przez powstałą przestrzeń zabierają znaczną kwotę pieniędzy. Napastnicy bezpośrednio po rozboju uciekają w nieznanym kierunku. Policję o napadzie informuje pracownik ochrony, który zareagował na uruchomiony przez kobietę alarm.

Wszystko wskazywało na to, że za napadem może stać dwóch obywateli Ukrainy w wieku 41 i 43 lat.

Grozi im 12 lat więzienia

Informacja ta trafia do służb mundurowych w całym kraju. Niespełna dobę po napadzie (17 lipca o godz. 1 w nocy) funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dorohusku skutecznie zatrzymują dwóch obywateli Ukrainy.

Zobacz także

Próbowali oni nielegalnie przekroczyć granicę z ominięciem przejścia granicznego. Po ich sprawdzeniu okazało się, że zatrzymanymi są wytypowani przez lubuskich policjantów mężczyźni odpowiedzialni za napad w Żarach.

Jak podała lubuska policja 19 lipca na terenie Żar z napastnikami zostały przeprowadzone czynności procesowe. Obaj usłyszeli zarzut związany z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im kara od 3 do 12 lat pobawienia wolności. Natomiast w piątek sąd zdecydował się umieścić podejrzanych na 3 miesiące w areszcie.

Funkcjonariusze ustalają czy zatrzymani mogą mieć związek z podobnymi zdarzeniami na terenie całego kraju.

Zobacz także

RadioZET.pl/Lubuska Policja/PTD