Zamknij

LOT zwalnia strajkujących pracowników!

Redakcja
22.10.2018 14:17

Polskie Linie Lotnicze LOT zaczęły zwalniać pracowników, którzy uczestniczą w strajku. Zdaniem zarządu spółki protest jest nielegalny.

LOT zwalnia strajkujących pracowników!
fot. P. Molecki/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Związkowcy strajkują od czwartku. Bronią zwolnionej w maju Moniki Żelazik - przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. Zdaniem zarządu PLL LOT strajk jest nielegalny. Osoby, które w nim uczestniczą od poniedziałku są dyscyplinarnie zwalniane z pracy. Dotychczas pisemne oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia dostało 67 osób.

Radio ZET dotarło do treści maila wysłanego przez prezesa zarządu do wszystkich pracowników PLL LOT. Rafał Milczarski pisze w nim, że liderzy związków strajkując, łamią prawo i działają na szkodę spółki, dlatego "jest zmuszony w trybie natychmiastowym zakończyć współpracę z prowodyrami zakazanej akcji strajkowej jak i osobami, które zdecydowały się do niej przyłączyć".

Dodatkowo dwa związki zawodowe mają zostać obciążone kosztami, jakie spowodował protest. Zarząd szacuje, że straty sięgają już kilku milionów złotych.

Związkowcy LOT-u strajkują. Przewodniczący związków złożą petycję w Kancelarii Premiera [WIDEO]

W niedzielę zarząd poinformował, że wszystkie osoby, które nie wzięły udziału w strajku, zostaną dodatkowo wynagrodzone - podał portal pasazer.com.

"W obliczu niełatwych wyzwań wykazaliście prawdziwą silę i umocniliście zespół. Wasz wysiłek, proaktywność, niezwykła postawa zostaną docenione. Po zakończeniu strajku przyznane zostaną specjalne nagrody dla wszystkich z Państwa, którzy tak skutecznie wspierali nasze załogi" - można przeczytać w liście, pod którym podpisali się Rafał Milczarski i Maciej Wilk.

RadioZET.pl/pasazer.com/DAW/JŚ