Zamknij

Uderzył dziecko w twarz, bo wydało 10 złotych

Redakcja
05.01.2018 07:02
Uderzył dziecko w twarz, bo wydało 10 złotych
fot. Facebook screen

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał 38-letni ojczym, który uderzył swoją 6-letnią pasierbicę w policzek w saloniku prasowym w Lubaniu (Dolnośląskie). Grozi mu do jednego roku więzienia.

Zagłosuj

Czy mężczyzna powinien trafić do więzienia?

Liczba głosów:

Do zdarzenia doszło w ostatni dzień grudnia 2017 r. podczas zakupów. Dziewczynka kupiła w saloniku pismo za prawie 10 zł, po czym mężczyzna, który wszedł do pomieszczenia już po transakcji, miał pretensję do ekspedientki, że ta sprzedała pismo. Uderzył dziecko w policzek.

- Pracownica saloniku zawiadomiła policję i mężczyzna został zatrzymany - powiedziała PAP rzecznik lubańskiej policji Magdalena Juźwicka.

Rzecznik jeleniogórskiej prokuratury okręgowej prok. Tomasz Czułowski poinformował, że w czwartek mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej, za co grozi do jednego roku więzienia.

Zobacz także

- Ten występek miał charakter chuligański, był popełniony publicznie i bez poszanowania zasad porządku prawnego - dodał prokurator. Jak podano, po zatrzymaniu mężczyzna wyraził skruchę. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. 

RadioZET.pl/PAP/DG