Są zarzuty dla Bartłomieja M. i pięciu innych osób

Redakcja
29.01.2019 14:45
bartlomiej m.
fot. M.Grzelak/Reporter

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postawiła we wtorek zarzuty sześciu osobom, w tym Bartłomiejowi M. i Mariuszowi Antoniemu K. Zarzuty dotyczą działania na szkodę spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Były rzecznik MON Bartłomiej M. i były poseł PiS Mariusz Antoni K. usłyszeli we wtorek w Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu zarzuty powoływania się wspólnie na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł.

Bartłomiej M. i była pracownica Ministerstwa Obrony Narodowej Agnieszką M. usłyszeli też zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. Jak poinformował rzecznik prokuratury w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel, "tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł".

Dodatkowy zarzut postawiony Agnieszce M. dotyczy przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego w związku z organizacją wystawy pod patronatem MON.
Wobec Bartłomieja M. i byłego posła Mariusza Antoniego K. prokurator sformułował też zarzut powoływania się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej. W związku z tym mieli podjąć się "pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu sędzia Marek Nowak poinformował we wtorek po południu, że do sądu trafiły też wnioski o trzymiesięczny areszt dla członka zarządu PGZ Radosława O., byłego dyrektora marketingu PGZ Roberta K. oraz byłego dyrektora wykonawczego tej firmy Roberta Sz. – informuje PAP.

CBA zatrzymało 6 osób, w tym Bartłomieja M.

We wtorek były rzecznik MON Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. zostali dowiezieni na przesłuchanie do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Przywieziono ich oddzielnie.

Są oni ostatnimi przesłuchiwanymi po poniedziałkowym zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, na polecenie tarnobrzeskiej prokuratury, sześciorga osób. Troje z nich przesłuchano jeszcze w poniedziałek.

Zobacz także

W poniedziałek rano CBA zatrzymało w Warszawie sześć osób: byłego szefa gabinetu politycznego MON, byłego rzecznika MON Bartłomieja M., byłego członku zarządu spółki PGZ S.A. Radosława O., byłego parlamentarzystę Mariusza Antoniego K., dwóch byłych dyrektorów PGZ oraz byłego pracownika Ministerstwa Obrony Narodowej.

Postawione we wtorek zrzuty dotyczą niegospodarności w spółce PGZ. Śledztwo w tej sprawie było prowadzone od grudnia 2017 roku. Dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej PGZ przy zawieraniu fikcyjnych umów szkoleniowych i organizacji targów przemysłu obronnego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK