Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Porwanie w Białymstoku. Ojciec 3-letniej Amelki usłyszał zarzuty

09.03.2019 15:00
xxx wiadomosci

Ojciec 3-letniej Amelki usłyszał zarzuty pozbawienia wolności jego byłej partnerki i uprowadzenie ich dziecka. Nie wiadomo, czy mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Porwanie w Białymstoku. Ojciec 3-letniej Amelki usłyszał zarzuty fot. CBŚP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po przesłuchaniu ojca dziewczynki, prokuratorzy zajmą się drugim z mężczyzn, który miał pomagać w porwaniu. 

Po zakończeniu przesłuchań, śledczy mają poinformować dziennikarzy o środkach zapobiegawczych, jednak prawie na pewno będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie mężczyzn.

Porwanie trzyletniej Amelki i jej matki w Białymstoku

Do porwania matki i trzyletniej Amelki doszło w ostatni czwartek w Białymstoku przed południem na osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni wciągnęli do samochodu kobietę i dziecko i odjechali. Kilkaset metrów dalej samochód porzucili.

W związku z zaginięciem dziecka był ogłoszony Child Alert. W piątek policja opublikowała również zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka, który w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

Policja od początku rozpoczęła działania pościgowe we współpracy m.in. ze Strażą Graniczną, która użyczała kilkukrotnie śmigłowca. Funkcjonariusze wykorzystali w poszukiwaniach helikopter Black Hawk.

Trzyletnia Amelka oraz jej 25-letnia matka zostały odnalezione w Ostrołęce (Mazowieckie) w piątek po południu. Policja zatrzymała dwie osoby, w tym ojca dziecka, podejrzewane o udział w ich uprowadzeniu. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, kobieta z córką są zdrowe.

RadioZET.pl/MiłoszGocłowski/BM/DG

Oceń