Porwanie w Białymstoku. Ojciec 3-letniej Amelki usłyszał zarzuty

Redakcja
09.03.2019 15:00
Porwanie w Białymstoku. Ojciec 3-letniej Amelki usłyszał zarzuty
fot. CBŚP

Ojciec 3-letniej Amelki usłyszał zarzuty pozbawienia wolności jego byłej partnerki i uprowadzenie ich dziecka. Nie wiadomo, czy mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po przesłuchaniu ojca dziewczynki, prokuratorzy zajmą się drugim z mężczyzn, który miał pomagać w porwaniu. 

Po zakończeniu przesłuchań, śledczy mają poinformować dziennikarzy o środkach zapobiegawczych, jednak prawie na pewno będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie mężczyzn.

Porwanie trzyletniej Amelki i jej matki w Białymstoku

Do porwania matki i trzyletniej Amelki doszło w ostatni czwartek w Białymstoku przed południem na osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni wciągnęli do samochodu kobietę i dziecko i odjechali. Kilkaset metrów dalej samochód porzucili.

W związku z zaginięciem dziecka był ogłoszony Child Alert. W piątek policja opublikowała również zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka, który w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

Policja od początku rozpoczęła działania pościgowe we współpracy m.in. ze Strażą Graniczną, która użyczała kilkukrotnie śmigłowca. Funkcjonariusze wykorzystali w poszukiwaniach helikopter Black Hawk.

Zobacz także

Trzyletnia Amelka oraz jej 25-letnia matka zostały odnalezione w Ostrołęce (Mazowieckie) w piątek po południu. Policja zatrzymała dwie osoby, w tym ojca dziecka, podejrzewane o udział w ich uprowadzeniu. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, kobieta z córką są zdrowe.

RadioZET.pl/MiłoszGocłowski/BM/DG