Zamknij

Zarzuty dla pseudokibiców Legii. Zaatakowali policję

Redakcja
22.05.2018 20:39
Zarzuty dla pseudokibiców Legii. Zaatakowali policję
fot. Policja

Zarzut udziału w zbiorowisku o charakterze chuligańskim usłyszało dwóch pseudokibiców Legii Warszawa, którzy wracając grupą z meczu w Poznaniu zaatakowali w nocy z niedzieli na poniedziałek policjantów w Kutnie (Łódzkie). Grozi im kara do 3 lat więzienia.

O postawieniu mężczyznom - w wieku 23 i 26 lat - zarzutów poinformowała rzeczniczka policji w Kutnie Edyta Machnik.

Dodała, że wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny. Obaj mają też zakaz przebywania w określonych miejscach - stadionach, na których rozgrywane są mecze z udziałem Legii Warszawa, a także innych klubów biorących udział w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy, I i II ligi.

Mężczyźni podczas starć z policją odnieśli obrażenia i przebywają w szpitalu. Tam też przeprowadzone zostały czynności prokuratorskie.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek ok. godz. 1.40, kiedy przez teren dworca kolejowego w Kutnie przejeżdżał pociąg specjalny z kibicami z Warszawy. Wracali oni ze spotkania Legii Warszawa, która w niedzielę wieczorem rozgrała mecz ostatniej kolejki ekstraklasy w Poznaniu z miejscowym Lechem. Spotkania nie udało się dokończyć z powodu rac rzucanych na murawę przez kibiców gospodarzy oraz wtargnięcia kilkudziesięciu fanów Lecha na boisko.

Już w trakcie jazdy z wagonów były rzucane petardy i race. Pociąg, w wyniku zaciągnięcia hamulca, zatrzymał się około 200 metrów od budynku dworca. Z wagonów wysiedli zamaskowani pseudokibice, którzy mieli pozakładane na twarze maski i kominiarki. Byli uzbrojeni w kije i pałki. W pewnym momencie z zamiarem ataku zaczęli biec w stronę policjantów.

Z zachowania pseudokibiców jednoznacznie wynikało, że dążą do bezpośredniej konfrontacji z policjantami zabezpieczającymi przejazd. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia funkcjonariuszy, policjanci oddali salwę ostrzegawczą z broni gładkolufowej, ale to nie powstrzymało agresorów.

Ponieważ agresja nasilała się funkcjonariusze użyli broni niepenetracyjnej w kierunku atakujących chuliganów, którzy dodatkowo zaczęli rzucać w stronę policjantów kamieniami i niebezpiecznymi przedmiotami.

Starcie trwało kilkadziesiąt minut. Żaden z policjantów nie odniósł obrażeń.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

 

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal