Zamknij

Zasiłek dla bezrobotnych będzie wyższy. Wicepremier Emilewicz podała termin

02.05.2020 15:43
Jadwiga Emilewicz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zasiłek dla bezrobotnych będzie wyższy - powiedziała w sobotnim ''Fakcie'' Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych do 1300 złotych zapowiedział również na piątkowej konwencji wyborczej prezydent Andrzej Duda. 

Zobacz także

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju została zapytana przez ''Fak''t, czy i kiedy wzrośnie  zasiłek  dla bezrobotnych w Polsce. 

Pierwsza tarcza (antykryzysowa - red.) ma działać do końca czerwca. I wtedy będzie dobry czas, kiedy ten zasiłek powinien być podniesiony

- zapowiedziała wicepremier i minister rozwoju. Dodała, że razem z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg będzie przekonywać do tego rząd.

W ostatnich latach podnoszenie tego świadczenia nie było uzasadnione ze względu na bardzo dobry stan na rynku pracy. Zaczynaliśmy ten rok z rekordowo niskim 5-procentowym poziomem bezrobocia

- powiedziała Emilewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zasiłek dla bezrobotnych. Andrzej Duda zapowiada 1300 złotych 

W piątek, 1 maja, odbyła się konwencja programowa starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, podczas której przedstawił swój program wyborczy na kolejną kadencję.

Andrzej Duda zapowiedział, że trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić tzw. Dodatek Solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii - 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt/PAP