Zastępczyni Bodnara zostawia go dla Biedronia? Już złożyła rezygnację

Redakcja
21.02.2019 12:09
Zastępczyni Bodnara zostawia go dla Biedronia? Już złożyła rezygnację
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich do spraw równego traktowania dr Sylwia Spurek złożyła rezygnację. Tego samego dnia w mediach pojawiły się spekulacje, że Spurek dołącza do ugrupowania Wiosna Roberta Biedronia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sylwia Spurek złożyła rezygnację z dniem 28 lutego 2019 r., a do tego czasu przebywa na urlopie. Jak potwierdziło w czwartek biuro RPO, rezygnacja została przyjęta.

Jeszcze przed potwierdzeniem tej informacji portal 300polityka donosił nieoficjalnie, że zastępczyni RPO Adama Bodnara zamierza zająć się aktywnie polityką i wstąpić do nowego ugrupowania Wiosna Roberta Biedronia. Co istotne, Spurek od 18 lat jest partnerką Marcina Anaszewicza, wiceprezesa Wiosny i jednego z najbliższych współpracowników Biedronia.

Zobacz także

Spurek od 20 lat jest zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka. Jest współzałożycielką Fundacji Klinika Rządzenia. Pracowała też jako prawniczka w Sekretariacie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, gdzie uczestniczyła w pracach nad rządowym projektem pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Na zastępczynię RPO została powołana w 2015 roku.

RadioZET.pl/300polityka.pl/PAP/MK