Zamknij

Niezaszczepione dzieci nie pójdą do żłobka. Nowy pomysł polityków SLD

Redakcja
27.02.2018 17:40
Niezaszczepione dzieci nie pójdą do żłobka. Nowy pomysł polityków SLD
fot. Archiwum RadioZET.pl

Przed przyjęciem dziecka do żłobka we Wrocławiu rodzice będą musieli pokazać zaświadczenie wykonania wszystkich niezbędnych szczepień. Tak w skrócie prezentuje się wniosek SLD, który trafił już do prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Zagłosuj

Kto ma rację?

Liczba głosów:

Ruch polityków SLD to odpowiedź na niepokojące dane z których wynika, że rośnie zachorowalność dzieci na choroby zakaźne. Jako główny powód wskazuje się coraz częstsze unikanie obowiązkowych szczepień.

Rodzice unikają szczepień

Zdaniem pomysłodawców problem jest większy, niż mogłoby się wydawać. — Obecnie istnieje poważne zagrożenie dla funkcjonowania systemu szczepień opartego na odporności indywidualnej i populacyjnej. Tym samym wskutek nieodpowiedzialnego zachowania rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci, istnieje poważne zagrożenie powrotem chorób, które dzięki systemowi szczepień obowiązkowych wydawały się zapomniane np. krztusiec, polio, odra — argumentują politycy SLD.

Wzrost liczby zachorowań wśród dzieci

Petycja w tej sprawie została skierowana do prezydenta Wrocławia przez szefa wrocławskich struktur SLD, Bartłomieja Ciążyńskiego. — Uważamy bowiem, że przed przyjęciem dziecka do żłobka rodzice powinni mieć obowiązek przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego wykonanie wszystkich obowiązkowych szczepień — czytamy.

 Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Na internetowych forach i grupach dyskusyjnych roi się od zapytań o pomoc w uniknięciu szczepienia dziecka.

RadioZET.pl/Onet.pl/stopnop.com.pl/strz