Zamknij

Odnaleziono ciało płetwonurka eksplorującego wrak ORP Delfin

21.08.2020 20:40
Odnaleziono ciało płetwonurka eksplorującego wrak ORP Delfin

Płetwonurek eksplorujący wrak ORP "Delfin", który zaginął w czwartek wieczorem został odnaleziony we wraku. Ciało znaleźli koledzy płetwonurka. Policja wyjaśnia okoliczności jego śmierci.

"Ciało płetwonurka zostało znalezione we wraku okrętu przez jego kolegów" - powiedział PAP Maciej Stęplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Płetwonurek zaginął w czwartek około godz. 18. Do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni wpłynęła wówczas informacja z Polish Rescue Radio, że na wodach Zatoki Puckiej doszło do nurkowania na wraku jednostki "Delfin". Wrak ten znajduje się na środku Zatoki Puckiej pomiędzy Kuźnicą a Redą. Jeden z nurków nie wynurzył się z wody.

Ciało płetwonurka eksplorującego wrak w Zatoce Puckiej odnalezione

Do poszukiwań zaginionego SAR zadysponowała własną łódź ratowniczą R-20, WOPR oraz okręt Morskiego Oddziału Straży Granicznej SG-071. W akcji poszukiwawczej brali też udział nurkowie straży pożarnej i koledzy zaginionego.

Zobacz także

W czwartek wieczorem przerwano poszukiwania i zgodnie z procedurami płetwonurka uznano za zaginionego.

Zobacz także

Jak podaje portal divers24.pl, uczestnicy nurkowania to Polacy mieszkający za granicą, którzy spędzali wakacje w Polsce.

Jeden z uczestników nurkowania zapuścił się do wnętrza wraku. Niestety nie położył liny poręczowej, aby zabezpieczyć się i móc odnaleźć drogę powrotną. Poruszając się w dół klatką schodową dotarł pod dolny pokład. Widoczność w wnętrzu wraku była bardzo słaba i pojawiły się problemy z powrotem.

- podaje portal divers24.pl.

Zobacz także

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku.

RadioZET.pl/ PAP