Zatrucia czadem, kilka osób w szpitalach. Służby apelują o rozwagę!

Redakcja
04.01.2019 14:08
Zatrucia czadem, kilka osób w szpitalach. Służby apelują o rozwagę!
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/East News

Trzy osoby trafiły w ostatnich godzinach do szpitali w Wielkopolsce wskutek zatrucia czadem. Straż pożarna apeluje o rozwagę przy używaniu przepływowych podgrzewaczy wody – we wszystkich trzech zdarzeniach, do których wyjeżdżali strażacy, czad powstał w łazience.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, w czwartek późnym popołudniem do szpitala w Kaliszu trafiło zatrute tlenkiem węgla piętnastomiesięczne dziecko. Kilka godzin później jedna osoba trafiła do szpitala po zatruciu czadem w Chodzieży, a przed północą trzeba było ratować 25-latkę w Poznaniu. Kobieta również trafiła do szpitala.

Zobacz także

„Czad powstał w łazience”

– We wszystkich trzech przypadkach czad powstał w łazience. Apelujemy o rozwagę przy używaniu przepływowych podgrzewaczy wody, o pamiętanie o terminowych przeglądach tych urządzeń oraz o dbałość o prawidłową wentylację w łazienkach, wciąż jeszcze w wielu przypadkach domownicy zatykają tam kratki wentylacyjne – powiedział Brandt.

Zobacz także

W 2018 roku wielkopolscy strażacy interweniowali w 350 zdarzeniach z tlenkiem węgla. Poszkodowanych w tych zdarzeniach było ponad 180 osób, osiem osób zmarło.

RadioZET/PAP/JZ