Zamknij

Zatrucie w mazowieckim przedszkolu. Około 60 dzieci w szpitalach

Redakcja
02.04.2017 17:01

Około 60.dzieci trafiło już do warszawskich szpitali po zatruciu Salmonellą w przedszkolu w podwarszawskim Chotomowie. Przebywają na oddziałach zakaźnych. Do zatrucia doszło w czwartek. Przedszkole będzie na pewno zamknięte w poniedziałek.

dzieci
fot. Pixabay

Dyrekcja przedszkola podejrzewa, że może chodzić o jajka. Zawiadomiony został warszawski Sanepid, aby skontrolował hurtownię z której pochodziły te jajka. Sanepid z Legionowa przebada jutro kuchnię w przedszkolu.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Władze placówki zarządziły także dezynfekcję całego budynku. Jak powiedział reporterowi Radia ZET przewodniczący Rady Gminy Jabłonna Witold Modzelewski, chorują także nauczyciele i personel przedszkola.

Ponad setka dzieci jest w warszawskich szpitalach a dwójka nawet w szpitalu w Londynie, bo akurat zdążyły jeszcze wyjechać za granicę, zanim pojawiły się objawy zatrucia. Największy problemem jest teraz co w poniedziałek zrobić z pozostałymi, zdrowymi dziećmi, skoro przedszkole będzie zamknięte. Jest ich około dwudziestki. Dyrekcja liczy na to, że rodzice pozostawią je w domach. 

RadioZET.pl/mag/DG